Korsyka Erbalunga

 
W Erbalundze stare domy wyrastają niemal z samej wody. Lazurowa zatoczka wzbogacona jest barwną roślinnością. W latach 20. i 30. XX w. miejscowość stała się znana za sprawą artystów, którzy wybrali ją na swoją ziemię obiecaną, mały artystyczny raj.

 Widok z klifu, na którym umiejscowiona jest malownicza wioska Nonza. Można się poczuć, jak w labiryncie, pełno schodów, zakamarków, a na szczycie wyrastająca z morza na około 160 m wieża, punkt widokowy i restauracja. Cudownie :) Plaża wygląda jak wulkaniczna, jednak taka nie jest, swój wygląd zawdzięcza czarnym kamieniom. Na plażę można dojechać samochodem lub zejść po 260 schodach :)


 

Jadąc malowniczymi drogami półwyspu Capcorse na południe trafiliśmy na jeden z fajniejszych campingów - położony nad samym morzem (A Stella http://www.campingastella.com/ ). Co prawda kamienista plaża, ale spokój i niewielka ilość turystów.   Można obserwować piękne zachody słońca z namiotu ;) Dla zwolenników piaszczystej plaży kawałek na zachód znajduje się większa i piaszczysta plaża z barami i wypożyczalnią sprzętu.
 

 

 
L'Île-Rousse to malownicza turystyczna miejscowość z portem. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie: piaszczyste plaże i zatoczki ze skałkami, port, wypożyczalnia sprzętu, w mieście liczne skwery, restauracje, sklepy. Stare miasto charakteryzuje się wąskimi uliczkami, ciepłe kolory budynków wspaniale kontrastują z błękitem morza i nieba. W sezonie jednak jest sporo turystów. Bardzo atrakcyjnym miejscem jest skalisty półwysep z wieżą i latarnią morską, z którego rozpościerają się widoki na miasto, a w tle na góry centralnej Korsyki. 

Bastia znajdująca się na wschodzie wyspy, to stolica Korsyki.


Przepiękna zatoka na zachodzie wyspy charakteryzująca się oryginalnymi formami skalnymi.cdn...Brak komentarzy:

Prześlij komentarz